Vítejte na webových stránkách obce Valtrovice

Vznik a činnost fotbalového oddílu FC Valtrovice

Náš fotbalový oddíl vznikl v roce 1992 pod názvem FC Valtrovice s počtem 55 členů.Dnem 20.4.1993 jsme vstoupili do Českého svazu tělesné výchovy a mohli začít s fotbalovou historií obce.Prvním mužstvem byli naši nejmenší-žáci,kteří při rekonstrukci hlavního hřiště hrávali na ploše dnešní nové výstavby rodinných domků.Po dokončovacích úpravách kabin a hřiště zahájili i činnost muži. Jejich prvním vystoupením bylo pořádání turnaje za účasti 4 mužstev našeho okresu.Tento turnaj jsme vyhráli a těšili se i z podpory občanů naší obce.

Do soutěže jsme nastupovali s odhodláním hned uspět a dovést mužstvo do výšších tříd okresního přeboru.Podzimní část soutěže jsme s přehledem bez jediné prohry vyhráli,a tak jsme s chutí začali zimní přípravu.Začátek jarní soutěže r.1993/94 byl úspěšný až do chvíle,kdy velice zasáhl do boje o postup OFS Znojmo za řízení rozhodčích,kteří nás velice poškodili / 6vyloučených hráčů v zápase ve Slupu/. Tímto debaklem OFS naše mužstvo nebylo schopno dohrát soutěž regulérně,a tak skončilo na nepostupové příčce.Po sezoně řada hráčů na protest OFS ukončila činnost, a tak jsme sháněli nové fotbalisty.V dalších soutěžních ročnících jsme jak se říká jednou byli nahoře a podruhé dole.

Naše krize začala s odchodem starších a zkušených hráčů, kteří pro věk a zranění skončili s aktivní fotbalovou činností.Snahou bylo udržet fotbal v obci nadále, a proto jsme požádali o spolupráci některé hráče z okolních obcí. Toto pro nás nakonec skončilo tragicky, jelikož mladší ročníky neprojevily zájem o dalším působení v oddílu a odchodem hostujících fotbalistů do mateřských klubů.Velkým zklamáním je, že FC Valtrovice má na hostování v jiných klubech okresu až 12 hráčů a domácí talenti hrají za jiná mužstva.

Tímto chci hlavně poděkovat všem,kteří měli podíl na vzniku oddílu FC Valtrovice a hlavně při výstavbě kabin a sportovního areálu. Lze krátce vzpomenout na pány Rosotu, Sližíka apod.,kteří již mezi námi nežijí, ale pro činnost oddílu velice obětovali svůj volný čas a snažili se velmi pomoci v začátcích .

Dále bych poděkoval všem aktivním členům /Králík,Jedlička,Kortiš atd./ za snahu udržet klub v soutěžích, i když někdy to bylo nemožné pro neochotu zbývajících hráčů týmu.

Děkuji všem a doufám,že mladší spoluobčané se zamyslí nad svými sportovními aktivitami a budou mít snahu obnovit činnost FC Valtrovice.

Stašek Antonín ml.

banner

Turistické
informace

banner

Informace
pro občany

Odkazy

obec na web

logo PP 

 

BLOND1 

banner klesti 

logo

logo 

Logoidsjmk 

vinarstvi 

voda

 baner reklama jm copy

Erb patička