Telefon +420 515 275 171

Email urad@valtrovice.cz

Vyhledávání

V sobotu 23. března 2024 v naší obci proběhla celorepubliková akce „UKLIĎME ČESKO,“  v rámci které proběhl úklid i v naší obci Valtrovice, který se konal již poněkolikáté. Jsem rád, že se nás sešlo víc,  než před dvěma lety. Potřebné věci, pytle, rukavice jsme dostali bezplatně od organizátorů akce. Sešlo se nás 11 dospělých a 18 dětí. Rozdělili jsme se na tři skupiny a každá skupina uklidila jinou část okolí obce. Po třech hodinách hledání odpadků byly všechny pytle s odpadem  traktorem svezeny a poté v pondělí vyvezeny a skládku do Únanova. Odpadu bylo na 220 kg a několik pneumatik. Žasli jsme nad tím, co vše lidé vyhodí do přírody k lesům, podél cest a silnic a větrolamům a velice mě to mrzí. Po úklidu jsme si všichni u fotbalového hřiště opekli zasloužený špekáček a užili si odpočinek. Děti obdržely diplomy a drobnou sladkost za krásný, příkladný  přístup a výborně provedenou práci. Všem zúčastněným ještě jednou děkuji za spolupráci a těším se na další úklidovou akci v příštím roce. Budu se těšit na přibývající účastníky, kteří nám přijdou pomoci a kterým není lhostejné, jak vypadá jejich okolí. Přesto bych nejvíce ocenil, kdyby takových úklidových akcí nebylo potřeba.                                                                                                                                        Josef Sklář

Odkazy

Mobilní aplikace

Povodňový plán 

 

Krizport - chytré blondýnky 

Pálení klestí 

Czechpoint

Fire Brno 

IDS JMK 

MAS Znojemské vinařství 

Vodárenská společnost

 Jižní morava Info

znak obce Valtrovice